Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Amnesia Scanner /Aïsha Devi /Abyss X /Danse Noire

Koncert
Wrocław, Purkyniego 1
27-28.09.2019
20:00 - 02:00

Opis

Zapraszamy na wydarzenia czwartego dnia Avant Art Festival 2019 Wrocław do Stary Klasztor, w programie:

+++
Amnesia Scanner (FIN)
Amnesia Scanner to projekt, który powstał z algorytmu. Od 2014 kontekstualizuje więź rzeczywistego i cyfrowego świata, wykorzystując dźwięk, tekst i obraz. Tworzą sieci oprogramowania, które nadają dźwiękom odpowiednią neurotyczno-euforyczną estetykę. W pracy nad debiutanckim albumem Another Live do zespołu dołączył Oracle, pozbawiony ciała głos, który w muzyce klubowej zyskał już odrębny byt. ‘Another Live’ został uznany najlepszym albumem 2018 roku przez Crack Magazine, Fact Mag, Rolling Stone, Pitchfork oraz Dazed & Confused. Ich dźwięk jest hiper skondensowany, w połączeniu z Oracle przetwarza schematy digital popu, hip-popu czy r&b. Element wizualny, przeładowany światłem i informacjami, zestawiony z całkowitym mrokiem, sprawia, że występy live duetu aktywują wszystkie sensory.

+++
Aïsha Devi (CH)
Aïsha Devi i założona przez nią wytwórnia Danse Noire, per se, oznaczają konfrontację z tym, co znane, a także wyzwanie rzucone odbiorcom kultury klubowej. Zarówno na pierwszym albumie (Of Matter and Spirit), jak i na drugim (DNA Feelings) Szwajcarka używa wokalu jako narzędzia. Czy jest to wysoki, eteryczny sopran czy mantryczny głos recytujący monologi, jej muzyczne eksperymenty łączą naturalność z technologią. Pod tym względem Devi podąża za Björk oraz Arcą, którzy badają związek człowieka z postępem techniki, dając żywy przykład symbiozy organicznego z przetworzonym.

+++
Abyss X (GR)
Pochodząca z Grecji producentka oraz performerka, kuratorka festiwalu Nature Loves Courage, tworząca między Berlinem a Nowym Jorkiem. Z każdym występem live odkrywa kolejne warstwy artystycznej ekspresji, poszukuje niezbadanych pól eksploatacji, podświadomie dryfuje zawsze w stronę nieznanego. Wydawała w Halcyon Veil, Infinite Machine oraz Danse Noire, prowadzi też własną wytwórnię SHXME. Charakterystycznym elementem jej estetyki jest nostalgia za Kretą, gdzie spotyka się prastara kultura minojska ze współczesnością. Wykorzystuje mityczne kreteńskie instrumenty, lirę oraz kitarę, które przecina niebywałym wokalem. Na scenie w pełni uosabia taneczne i teatralne zaplecze, które ukształtowało ją na wszechstronną artystkę, jaką jest dziś.

+++
Danse Noire DJ set (CH)
Set założycieli szwajcarskiej wytwórni Danse Noire, stworzonej w 2012 przez Aishe Devi i przyjaciół, który prezentuje muzykę wydanych w kolektywie płyt, a także ich inspiracje, zapowiedzi i najnowsze odkrycie.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Wrocław, Purkyniego 1
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2019, 18:20

Oceny i recenzje

Byłeś w tym obiekcie?
Dodaj swoją ocenę i recenzję tego obiektu.
Opublikowanych opinii: 0
Amnesia Scanner /Aïsha Devi /Abyss X /Danse Noire
Koncert
Data:
27-28.09.2019
Cena już od:
30 zł do 40 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook