Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Bill Orcutt / Minami Deutsch / Rożynek & Janicki

Koncert
Wrocław, Mazowiecka 17
29.09.2019
19:00 - 22:00

Opis

Zapraszamy na wydarzenia ostatniego dnia Avant Art Festival 2019 Wrocław do klubu Impart. Koncert Minami Deutsch realizowany w ramach Wroclaw meets Japan 2019.

+++
Bill Orcutt (US)
Gitarzysta, ikona amerykańskiego noisu i muzyki eksperymentalnej, Bill Orcutt, jest znany z gry na gitarze w hardcorowo / free jazzowej grupie Harry Pussy. Po wielu latach przerwy wrócił do muzyki z solowym albumem A New Way To Pay Old Debts wydanej w 2009 roku, oprócz swoich solowych dokonań znany jest z grupowych improwizacji, m.in. z perkusistą Chrisem Corsano. Nieistotne czy wykonuje free-rockowe improwizacje, szorstkie kompozycje na gitarę elektryczną czy, inspirowane bluesem solo gitarowe, melodie w jego produkcjach dążą do wielokrotnej reorientacji. Inspirowana repertuarem jazzowym i tradycją amerykańskiej piosenki muzyka Orcutta jest odarta do nagości, wręcz prymitywna, co szczególnie podkreśla jej fizyczny aspekt.

+++
Minami Deutsch / 南ドイツ (JP)*
Założone w 2014 roku przez Kyotaro Miula, Minami Deutsch zaczynali grając na tętniących życiem ulicach Tokio. Dźwięk i nazwa (Niemcy Wschodnie) są nawiązaniem do wpływu krautrocka, grup Neu! czy Can na dzisiejsze brzmienie zespołu, dla którego główną osią są, inspirowane Klausem Dingerem, motoryczne beaty. Od założenia grupa balansuje pomiędzy odwołaniem do niemieckiego eksperymentalnego rocka a tworzeniem czegoś nowego. Jeśli podstawą krautrocka była innowacyjność to Minami Deutsch, wygłodniali nowych dźwięków, są o krok od europejskich legend.

+++
Teoniki Rożynek i Qba Janicki DUO (PL)
Qba Janicki od najmłodszych lat związany jest ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką, YO NELLY! ze Stevenem Buchananem oraz nowopowstałym duecie z warszawską kompozytorką Teoniki Rożynek, tworzącą muzykę zarówno instrumentalną, elektroakustyczną, jak i elektroniczną. Teonika z lekkością porusza się w obszarach muzyki współczesnej, nieakademickej elektroniki, sound designu, muzyce teatralnej i filmowej, komponowała ścieżkę dźwiekową m.in do obsypanej nagrodami produkcji Wieża. Jasny Dzień wrocławskiej reżyserki Jagody Szelc. W duecie z Qbą Janickim wykorzystują improwizację oraz elektroniczne przetworzenia sygnału audio generowanego przez instrumenty akustyczne.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Wrocław, Mazowiecka 17
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Organizator zwykle odpowiada w ciągu 24h
Data ostatniej aktualizacji: 26.06.2019, 18:21

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Bill Orcutt / Minami Deutsch / Rożynek & Janicki
Koncert
Data:
29.09.2019 | 19:00 - 22:00
Cena już od:
20 zł do 25 zł
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook