Stań u stóp Stadionu we Wrocławiu i spójrz w górę. Jeśli zobaczysz lecącego akurat w Twoim kierunku skoczka, to znaczy, że właśnie widzisz najbardziej ekstremalną atrakcję Wrocławia!
Zobacz miasto z niecodziennej perspektywy i poczuj się samodzielnym skoczkiem!
Jedna osoba może zamówić dowolną ilość skoków - można je podarować też komuś innemu, przyjść razem i wspólnie doznać jednego z najpiękniejszych uczuć na ziemi - swobodnego spadania!
Nie wierzysz? Przekonaj się sam!!!
PAKIET PREMIUM jest to limitowana edycja wyjątkowych voucherów prezentowych, które mogą zostać wysłane bezpośrednio do osoby, którą chcesz obdarować – wysyłka jest darmowa – na nasz koszt.
W skład PAKIETU PREMIUM wchodzą cztery elementy:
1. Dedykowany, imienny voucher na papierze o gramaturze 250 g/m2
2. Broszura informacyjna dołączana do vouchera z najpotrzebniejszymi informacjami dla przyszłego skoczka.
3. Firmowa koperta prezentowa Dream Jump.
4. Darmowa priotytetowa wysyłka kurierem z monitorowanym numerem nadania paczki.
DREAM JUMP
Gdy zobaczyliśmy skoki Bungee, wielu stwierdziło, że jest to swoiste apogeum osiągnięć ludzkiej kreatywności w tak wąskiej dziedzinie, jaką są skoki, pozwalające poczuć choć przez chwilę wolność niebieskich przestworzy.
Od dawna skakaliśmy ze spadochronem, pojawiły się ekstremalne skoki BASE, a później kolejne odmiany Bungee bazujące na asekuracji z gumowej liny.
Jednak człowiek - bestia inteligentna i niepokorna - człowiek czuł niedosyt i wymyślił DREAM JUMP. Na czym polega ta metoda skoków na linach?
Dream Jump - to opatentowana technika oddawania skoków z wysokości z wykorzystaniem układu asekuracyjnego z lin dynamicznych oraz bloczka. Podstawą układu do skoków są dwie liny dynamiczne luźno rozwieszone pomiędzy dwoma obiektami, w swoim pierwotnym ułożeniu przypominające literę „U”. Dzięki zastosowaniu właśnie takiego systemu rozwieszenia układu lin do Dream jumpu możliwe jest maksymalne wydłużenie swobodnego spadania, do 90% wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Ten specjalny układ dzięki swojej uniwersalności pozwala na dużą dowolność w wyborze obiektu, z którego skaczemy. Długi swobodny lot daje skoczkowi nieskończone możliwości wykonywania w powietrzu akrobacji: salta, gwiazdy, a także skoków wieloosobowych i skoków z różnymi przedmiotami.
Układ ten zapewnia wysoki margines bezpieczeństwa związany ze zdublowaniem zabezpieczeń wszystkich elementów układu. Mnogość elementów układu rozkłada siły generowane przez skoczka podczas skoku, zapewniając wysoki komfort skoku i do maksimum redukując działające na skoczka przeciążenia.
Twórca Dream Jumpu - Tomasz Zieliński – pierwszy skok oddał w 1997 roku w Głogowie z wysokości 7 metrów i cały czas pozostaje czynnym skoczkiem. Aktualny rekord to skok z wysokości 222 metrów przy długości swobodnego lotu 180 metrów.
CZYM RÓŻNI SIĘ DREAM JUMP OD BUNGEE JUMP (BUNGY)?
Obiekt
DREAM JUMP
Technika skoku pozwala skakać z dowolnego obiektu.
BUNGEE
Ściśle określone parametry obiektu.
Długość swobodnego lotu
DREAM JUMP
Maksymalna długość swobodnego lotu. Podczas przykładowego skoku z wysokości 60m, swobodny lot ma długość 40m, hamowanie zamyka się w 10m. Zapas bezpieczeństwa: 10m nad ziemią
BUNGEE
Ograniczona długość swobodnego lotu. Podczas przykładowego skok z wysokości 60 m, swobodny lot ma długość 25m, hamowanie to również 25m. Zapas bezpieczeństwa: 10m nad ziemią
W obydwu przypadkach łączna wartość trzech parametrów: swobodny lot + hamowanie + zapas bezpieczeństwa – nie może przekraczać wysokości obiektu z którego oddawany jest skok. Im wyższy obiekt tym bardziej komfortowy i maksymalnie wydłużony jest swobodny lot, podczas oddawania skoków Dream.
Przy obiekcie mierzącym 200m, skok Dream gwarantuje aż 170m swobodnego lotu, hamowaniu - już w poziomie. Natomiast podczas skoku Bungee z tej samej wysokości, doświadczymy swobodnego lotu o długości 90m, przy takiej samej wartości podczas hamowania.
Hamowanie
DREAM JUMP
Łagodne i komfortowe hamowanie, uzyskane dzięki strategicznemu połączeniu pracy lin statycznych i dynamicznych. Łączna długość lin przy układzie zamontowanym do skoków Dream z wysokości 60m to 450m liny statycznej oraz 160m liny dynamicznej. Liny rozciągając się oddają energie w sposób zapewniający skoczkowi maksymalnie delikatne hamowanie.
Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest proces hamowania zachodzący w poziomie nie w pionie. Tor ślizgu bloczka po linach dynamicznych, podczas hamowania przy H60m, to aż 70m. Pozycja skoczka podczas hamowania jest głową do góry – wręcz siedząca (dzięki zastosowanej uprzęży) co pozwala na pełną kontrole nad ciałem w powietrzu podczas hamowania.
BUNGEE
Hamowanie odbywające się dzięki zastosowaniu do skoku gumy. Gdy kończy się jej naturalna długość, zaczyna się rozciągać pod wpływem ciężaru skoczka. Podczas skoku z wysokości 60m, hamowanie zajmuje aż 25m. Pozycja skoczka podczas hamowania jest głową w dół, a w trakcie pierwszych rozciągnięć gumy ciało poddawane jest gwałtownym zmianom pozycji. Skoczek nie może kontrolować swojej pozycji w powietrzu podczas hamowania.
Skoczek i układ
DREAM JUMP
Uprząż stosowana do skoków Dream – to uprząż pełna – łącząca część biodrową z częścią piersiową. Skoczek podpinany jest do układu Dream za łącznik centralny uprzęży, który znajduje się na wysokości klatki piersiowej. Zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo układu kostnego a zwłaszcza kręgosłupa osobie skaczącej, rozkładając siły działające na skoczka podczas hamowania równomiernie na całe ciało. Skok oddawany jest w sposób najbardziej naturalny – wykrok do przodu. Swobodny lot rozpoczyna się w pozycji pionowej.
BUNGEE
Skoczek podpinany jest do układu za pomocą pasów na nogach w okolicach kostek . Dodatkowo w niektórych przypadkach stosowana jest uprząż biodrowa, również łącząca skoczka z układem. Skok oddawany jest głową do dołu – jest to warunek poprawnego i bezpiecznego lotu. Podczas hamowania zastosowane pasy oraz uprząż nie gwarantują bezpieczeństwa dla kręgosłupa.
Skok i swoboda
DREAM JUMP
Swoboda ruchów wraz ze swobodnym lotem. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu montażowemu, podczas skoku Dream skoczek może cieszyć się pełną swobodą ruchów umożliwiającą mu wykonywanie w powietrzu najróżniejszych akrobacji.
BUNGEE
Sposób podpięcia skoczka do układu sprawia, że istnieje wysokie ryzyko zaplątania się w gumową linę. Uniemożliwia to wykonywanie jakichkolwiek akrobacji i definiuje lot jako bardzo statyczny i pasywny.
Proszę czekać