Obdarzona wyjątkową wrażliwością muzyczną Hanna Ciupak wystąpi przy akompaniamencie pianisty Filipa Samóla podczas kolejnego spotkania z cyklu „Przed Premierą”. Podczas koncertu słuchacze przeniosą się w świat muzyki współczesnej, pełnej emocji, pasji i artystycznej głębi.
Hanna Ciupak to kompozytorka, rytmiczka i wokalistka, która swój warsztat kształci w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod okiem dr Katarzyny Dziewiątkowskiej. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, w tym I miejsca w sopockim etapie Konkursu na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej oraz finału OFPA w Rybniku. Aktualnie skupia się nad pracą dyplomową z autorską interpretacją ruchową do własnej kompozycji na orkiestrę symfoniczną. Artystka szczególnym zainteresowaniem darzy muzykę filmową oraz współczesną.
Podczas koncertu Hannie towarzyszyć będzie Filip Samól – pianista, student III roku Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. AMP dr. hab. Macieja Pabicha. Jest laureatem konkursów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowych, w tym II nagrody na III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Od Bacha do Szymanowskiego”, I nagrody na VII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Rzymie oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „World Open Music Competition” w Belgradzie w kategorii „Senior Academic”. Filip współpracuje z Orkiestrą Teatru Wielkiego w Poznaniu. Występował pod batutą wielu wybitnych dyrygentów m.in. Katarzyny Tomali-Jedynak, Alexei Baklana, Jacka Kasprzyka oraz Aleksandra Grefa.
„Przed premierą” to istniejący od 10 lat wyjątkowy cykl muzycznych spotkań, które od 2023 roku mają miejsce w Firleju. Do tej pory na scenie zaprezentowano około 100 utalentowanych twórców, kompozytorów, wokalistów. Cykl powstał z chęci przedstawienia publiczności Teatru Piosenki młodych artystów, do tej pory nieznanych słuchaczom. Wykonawcy cyklu rekrutowali się – i nadal rekrutują – spośród laureatów krajowych festiwali oraz uczestników różnorodnych kursów i warsztatów piosenki artystycznej. Biorąc pod uwagę ich uzdolnienia, a także dotychczasowe osiągnięcia, gospodarz i reżyser cyklu (także jeden z jego pomysłodawców) Bogusław Sobczuk przygotowuje ich do występu na wyższym poziomie, niż udział w konkursie czy festiwalu – na poziomie recitalu, jednej z najtrudniejszych form estradowych, wymagających od wykonawcy umiejętności skupienia uwagi widowni na swoim występie przez ponad godzinę. Jest to jednocześnie szansa na przekazanie publiczności ważnej, bo osobistej wypowiedzi, ujętej w atrakcyjną artystycznie formę. Każdy z recitali powstaje jako odrębna pozycja – z indywidualnie układanym repertuarem i oryginalnym scenariuszem.
Proszę czekać